Hírek
2014. Augusztus 01. 08:05, péntek |
Belföld
Forrás: MTI
Az ország nagyobb részén ma is várható felhőszakadás
A várható felhőszakadás miatt péntekre tizenkét megyére és a fővárosra adott ki figyelmeztetést az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzés szerint Baranya, Bács-Kiskun, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Nógrád, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém, Zala és Pest megyében, valamint a fővárosban elsőfokú figyelmeztetés van érvényben. Ezeken a területeken az intenzív záporokból, zivatarokból rövid idő alatt 25-30 millimétert meghaladó csapadék hullhat.
Pénteken inkább a Dunántúlon és a középső országrészben várhatók heves esőzések. Kora délutántól késő estig ezeken a területeken - főként a Duna mentén és a Dunántúl keleti felén - több helyen lehet zivatar. A zivatarokat jellemzően felhőszakadás kíséri, de helyenként előfordulhat kisebb méretű jég és átmenetileg viharos szél is.
Az OMSZ előrejelzése szerint a hőmérséklet csúcsértéke pénteken 25-32 Celsius-fok között alakul, keleten lesz a melegebb. Késő este 20-25 fok valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 25. 10:23, csütörtök | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf köszönetet mondott a magyar katonáknak
Karácsonyi üzenetében mondott köszönetet szerdán a magyar katonáknak Szalay-Bobrovniczky Kristóf.
2025. December 25. 10:22, csütörtök | Belföld
Orbán karácsonyi interjúja: Brüsszel háborút, Magyarország békét akar
Ma Európában újra két tábor van: a háborús párt és a békepárt. Jelenleg a háborúpárti erők vannak fölényben. Brüsszel háborút, Magyarország békét akar - mondta a miniszterelnök a Mediaworksnek adott karácsonyi interjúban.
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
