Hírek
2017. Augusztus 27. 08:48, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Az ország nagy részén kánikula, de többfelé zivatar is lehet

A hőség miatt az északkeleti országrész kivételével az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki vasárnapra, emellett többfelé heves zivatarokra is figyelmeztetnek.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat az MTI-hez vasárnap hajnalban eljuttatott figyelmeztetésében azt írta: a középhőmérséklet az északi, északkeleti országrész kivételével általában 25, 26, de délen és városi környezetben helyenként 27 Celsius fok fölött alakul. A hőség miatt Budapestre, valamint Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Somogy, Tolna, Vas, Veszprém és Zala megyében van érvényben elsőfokú figyelmeztetés.
A legmagasabb nappali hőmérséklet 32-38 fok között lesz, a legmagasabb értékek a Dél-Alföldön várhatók. Késő estére 22-30 fok közé csökken a hőmérséklet. Vasárnap este az észak felől érkező front véget vet a hőségnek.
A heves zivatarok veszélye miatt szintén elsőfokú figyelmeztetést adtak a fővárosra és Pest megyére, továbbá Borsod-Abaúj-Zemplén, Fejér, Győr-Moson-Sopron, Hajdú-Bihar, Heves, Jász-Nagykun-Szolnok, Komárom-Esztergom, Nógrád, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Vas és Veszprém megyére.
Az OMSZ tájékoztatása szerint az északi, északkeleti országrészben labilis a légkör, főként a határ közelében már a nap első felében is előfordulhat zivatar. Leginkább ugyanakkor vasárnap késő délutántól, estétől várhatóan észak, északnyugat felől alakulhatnak ki elszórtan zivatarok az országban. A zivatarokat elsősorban az Észak-Dunántúlon, de emellett az Északi-középhegységben, Alföld északi, északkeleti részén helyenként viharos (70-90 kilométer/óra körüli) szél, rövid idő alatt 20 milliméternél is több csapadék, jégeső is kísérheti.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld
Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen
A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -
2025. Szeptember 19. 07:33, péntek | Belföld
Kövér László: nemzetpolitikai értelemben az elmúlt tizenöt év volt a legeredményesebb időszak
2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja
A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.
2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld
Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja
Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.