Hírek
2013. Szeptember 19. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: orientpress
Az ország első közbringa rendszere Esztergomban kerül átadásra

Már csak pár nap és elkészül az ország első közösségi kerékpáros rendszere Esztergomban, melyet szeptember 20-án a fejlesztő Neuzer Kft. ügyvezetője, Neuzer András és Völner Pál államtitkár ad át a belvárosban.
A fejlesztő Neuzer Kft. az ország első közösségi kerékpáros rendszerét Esztergomban adja át és mutatja be szeptember 20-án 12 órakor a Bástya áruháznál. Az eseményen az országos újdonságot Neuzer András ügyvezető és Völner Pál, infrastruktúráért felelős államtitkár adja át Esztergomnak.
Hat állomás készült el első körben, 80 dokkolóegységgel és 50 kerékpárral. A rendszer teljes kiépítése után Esztergomban 100 kerékpárt lehet kölcsönözni, 10 állomáson, tájékoztatott közleményében a cég.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld
Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme
A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.
2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld
Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben
Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton
2025. Július 06. 08:18, vasárnap | Belföld
Hőség - Meteorológia: zivatarokra és magas középhőmérsékletre kell készülni vasárnap
Változás következik be az időjárásban: vasárnap zivatarokra kell készülni elsősorban a Dunántúlon és 27 Celsius-fok felett alakulhat a napi középhőmérséklet az ország déli részén, emellett nagyon erős lesz az UV-B-sugár
2025. Július 05. 20:27, szombat | Belföld
MÁV-csoport: további vonalakon bővül az éjszakai közlekedés a metrók üzemidő-bővítéséhez kapcsolódva
A MÁV-csoport több vasútvonalon új járatokat indít, illetve módosítja a menetrendet, szombattól bővíti az éjszakai szolgáltatást.