Hírek
2019. Január 07. 07:26, hétfő |
Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: MTI
Az Egyesült Államokba menekült a venezuelai legfelsőbb bíróság egyik bírája
Az Egyesült Államokba menekült a venezuelai legfelsőbb bíróság egyik bírája, Christian Zerpa - derült ki a bíró egy miami rádiónak adott interjújából vasárnap.
"A tavalyi választások nem voltak szabadok" - jelentette ki Christian Zerpa az EVTV nevű miami rádiónak. Leszögezte: azért menekült az Egyesült Államokba, hogy így tiltakozzék Nicolás Maduro második elnöki ciklusa ellen.
Zerpát korábban Maduro elnök feltétlen híveként tartották számon, vasárnap a miami rádióban a választások manipulálása mellett a legfelsőbb bíróság ügyeibe történt beavatkozással is megvádolta a venezuelai államfőt, akit 2018 tavaszán újabb hat évre megválasztottak. Zerpa a kormányzat "meghosszabbított karjának" minősítette a caracasi legfelsőbb bíróságot, és azt állította, hogy Maduro egyes konkrét ügyekben is tanácsokat ad a bíráknak arra, hogy miképpen döntsenek.
Az interjúban - amelyből részleteket közölt az amerikai közszolgálati rádió (NPR) - Christian Zerpa azt állította: az ellenzék által bojkottált, 2018-as választások után azért nem bírálta az elnököt és a rendszert, mert családjával együtt biztonságban akart elmenekülni Venezuelából.
A tavaly májusban tartott választások óta az Egyesült Államok többször is szankciókat hozott a venezuelai kormányzat és a kormányzat vezető tisztségviselői, köztük Maduro elnök felesége ellen is. Az Egyesült Államok, Kanada, az Európai Unió és egy tucat latin-amerikai ország nem ismeri el a venezuelai választási eredményeket.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 18. 07:20, kedd | Külföld
Volodimir Zelenszkij és Emmanuel Macron szándéknyilatkozatot írt alá száz Rafale vadászrepülőgép vásárlásáról
Volodimir Zelenszkij ukrán és Emmanuel Macron francia elnök általuk \"történelminek\" nevezett szándéknyilatkozatot írt alá hétfőn Párizsban arról, hogy Ukrajna száz Rafale típusú francia szuperszonikus vadászrepülőgépet vásárol.
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld
A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot
2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld
Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában
Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.
