Hírek
2017. Október 03. 16:16, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Átalakított fegyverrel lőtt a Las Vegas-i tömeggyilkos

Kiderült, hogy egy vitatott, de nem tiltott eszközzel alakította át két fegyverét is Stephen Paddock, aki 59 embert megölt és több mint ötszázat megsebesített vasárnap éjjel Las Vegasban
- árulták kedden az ügyet ismerő illetékesek. Az eszköz a fizika törvényeit és a jog kiskapuit kihasználva lehetővé teszi, hogy egy öntöltő fegyverrel sorozatlövést lehessen leadni. Az eszközt a félautomata karabély válltámaszának helyére kell felszerelni, lényege pedig az, hogy a lövést követő visszarúgást kihasználva a lövész ujja újra és újra meghúzza az elsütőbillentyűt, így a fegyver jogilag nem ad le sorozatlövést, és nem minősül szigorúan ellenőrzött katonai fegyvernek, mégis ahhoz hasonló működésre és pusztításra képes.
A Las Vegas-i lövöldöző hotelszobájában 23 fegyvert találtak, és kettő is volt nála az átalakítóból.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 06. 07:33, szerda | Külföld
A háború befejezésének lehetőségeiről beszélt telefonon az amerikai és az ukrán elnök
Telefonon tárgyalt kedden Donald Trump amerikai és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, megbeszélésük középpontjában az Oroszország által Ukrajna ellen indított háború lezárása, valamint ukrán drónok amerikai megvásárlása állt.
2025. Augusztus 05. 07:39, kedd | Külföld
Trump jelentősen emelné az Indiára kiszabott vámokat, az orosz olaj továbbértékesítése miatt
Donald Trump az Indiára kiszabott vám jelentős emelését helyezte kilátásba a megvásárolt orosz kőolaj továbbértékesítése miatt az amerikai elnök Truth Social közösségi oldalán tett hétfői bejelentése szerint.
2025. Augusztus 04. 07:55, hétfő | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump számára minden elképzelhető, hogy elérje a békét Ukrajnában
Donald Trump amerikai elnök számára \"minden lehetőség elképzelhető\", hogy elérje a békét Ukrajnában - jelentette ki Stephen Miller a Fehér Ház helyettes kabinetfőnöke, elnöki politikai tanácsadó vasárnap.
2025. Augusztus 04. 07:52, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával
Az Egyesült Államok meghosszabbíthatja az átmeneti kereskedelmi megállapodás Kínával - közölte az Egyesült Államok kereskedelmi képviselője vasárnap.