Hírek
2012. Február 10. 13:57, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Asztmát okozhat a túlzott üdítőfogyasztás
A nagy mennyiségű üdítőital fogyasztása védtelenebbé tesz az asztma és a krónikus obstruktív tüdőbetegség (COPD) kialakulása ellen – mutatott rá egy új tanulmány.
A Zumin Shi, az Adelaide Egyetem professzora által végzett kutatás keretében mintegy 17 ezer 16 éves és annál idősebb személyt kérdeztek 2008 és 2010 között üdítőital fogyasztási szokásaikról. A kutatási eredmények azt mutatták, hogy minden tizedik felnőtt naponta több mint fél liter üdítőt fogyaszt.
Közülük, akik napi több mint fél litert fogyasztottak, 13,3 százalékuknál alakult ki asztma és 15,6 százalékuknál COPD. Zumin hozzáteszi: „az egészséges étel-és italfogyasztás létfontosságú az olyan krónikus betegségek megelőzésében is, mint az említettek” írja a The Times of India.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 21. 13:00, szombat | Belföld
NVI: országos informatikai próbák segítik a választás előkészítését
Valamennyi helyi választási iroda bevonásával országos informatikai és igazgatási próbákat tart a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az áprilisi országgyűlési választás előkészítése érdekében - közölte az NVI a honlapján pénteken.
2026. Március 21. 11:00, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: nem küldünk magyar katonákat a Közel-Keletre
Gulyás Gergely bizonytalan volt a kérdésben, Trump kérésére ő megfontolná a dolgot.
2026. Március 21. 10:00, szombat | Belföld
Orbán Viktor: újítsuk meg a háborúellenes szövetséget!
"Tanulni kell az elmúlt négy év tapasztalataiból arról, hogyan maradtunk ki a háborúból" - mondta Orbán.
