Városlista
2025. szeptember 19, péntek - Vilhelmina

Hírek

2016. Február 16. 14:24, kedd | Belföld
Forrás: mti

Árvíz – helyenként már készültség van

Árvíz – helyenként már készültség van

Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el a Hortobágy-Berettyó főcsatorna mentén a Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság (Tivizig) kedden - közölte az igazgatóság vezetője az MTI-vel.

Bara Sándor védelemvezető tájékoztatása szerint a készültséget a Bucsa-Nádudvar árvízvédelmi szakaszon, a mértékadó borzi vízmérce 261 centiméteres vízszintje mellett, áradó vízállásánál rendelték el.

Az elmúlt napokban a főcsatorna vízgyűjtőjén lehullott csapadék (10 nap alatt 35-40 milliméter, ami egyhavi mennyiségnek felel meg), valamint a belvízi beemelések miatt emelkedett meg a Hortobágy-Berettyó vízszintje.

A következő napokban további lassú áradás várható a főcsatornán. Az elsőfokú árvízvédelmi készültség idején folyamatos figyelő és őrszolgálatot látnak el a Tivizig szakemberei a védvonalon - tette hozzá az igazgató.

Címkék: árvíz, belvíz, eső

Ezek érdekelhetnek még

2025. Szeptember 19. 07:35, péntek | Belföld

Védelmi innovációs tanszék alakult a győri egyetemen

A védelmi innovációval és a kritikus infrastruktúrák védelmével foglalkozó tanszéket hoztak létre a győri Széchenyi István Egyetem innovációs parkjában -

2025. Szeptember 19. 07:32, péntek | Belföld

Orbán Viktor: a svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja

A svéd nép a barátunk, a svéd kormány azonban nem Magyarország barátja - írta Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön az X-en a svéd kormányfőnek üzenve.

2025. Szeptember 18. 07:46, csütörtök | Belföld

Karácsony Gergely: aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja

Aki Budapestet csődbe taszítja, azt Budapest magával rántja - írta a főpolgármester a Facebook-oldalán, reagálva az Állami Számvevőszék jelentésére.