Hírek
2012. Október 21. 05:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: MTI
Arany Hugó díjat nyert Bergendy Péter A vizsga című filmje a chicagói filmfesztiválon
A Chicagói Nemzetközi Filmfesztiválon a New Directors (Új rendezők) elnevezésű versenyprogram mezőnyében a zsűri Bergendy Péter A vizsga című filmjét ítélte a legjobbnak, a filmet Arany Hugó díjjal jutalmazták - tájékoztatta a Magyar Filmunió szombaton az MTI-t.
A szervezet közleménye szerint a Bergendy Péter rendezésében, Köbli Norbert forgatókönyvéből, Hámori Gabriella, Nagy Zsolt és Kulka János főszereplésével készült film péntek este nyerte el Észak-Amerika vezető játékfilmversenyének Arany Hugó díját.
Az amerikai és brit filmes szakemberek, filmkritikusok alkotta zsűri indoklásában kiemelte, hogy A vizsga "egy hidegháborús ügynökthriller fordulatos cselszövését az egyéni lojalitás és a rendőrállam ütközéséből fakadó lényegi kérdések felvetésével ötvözi". Bergendy Péter filmje "a teljes magabiztosságot sugározó" rendezés által tűnt ki a mezőnyből - idézte az indoklást a filmunió.
Az Egyesült Államok legrégebbi játékfilmversenyét idén 48. alkalommal rendezték meg, 50 országból több mint 150 film és sok filmcsillag érkezett Chicagóba.
A Magyar Filmunió emlékeztetett, hogy A vizsga című magyar filmet a napokban New Yorkban is láthatta az amerikai közönség: a Gotham Screen Nemzetközi Filmfesztiválon Hámori Gabriella a legjobb női, Kulka János pedig a legjobb férfi alakításért járó díjat nyerte el.
Az Állítsátok meg Teréz anyut! című filmmel debütált Bergendy Péter második játékfilmje, A vizsga az Unio Film gyártásában készült 2011-ben, producere Bodzsár István, operatőre Tóth Zsolt.
Bergendy alkotása 1957 karácsonyán játszódik, amikor az államvédelem tisztjeinek vizsgát kell tenniük, hogy bizonyítsák az új rezsimhez fűződő hűségüket. A rendező a történelmi hátteret megidézve feszült pszichológiai drámát, lendületes thrillert forgatott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 17. 11:00, péntek | Belföld
Magyar Péter: továbbra sem kérek rendőri védelmet
Nem kér rendőri személyi védelmet az országgyűlési választáson győztes Tisza Párt elnöke. Magyar Péter ezt csütörtökön a Facebook-oldalán közölte.
2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld
Agrometeorológia: sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben a fagyok
Az elmúlt héten több napon is kialakult éjszakai fagyok sokfelé okoztak súlyos károkat a gyümölcsösökben - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.
2026. Április 17. 09:00, péntek | Belföld
Orbán Viktor: a jobboldali közösség teljes megújítására van szükség
A jobboldai közösség teljes megújításáról beszélt a miniszterelnök, a Fidesz elnöke csütörtökön a Patrióta Youtube csatornáján közvetített interjúban.
2026. Április 17. 07:19, péntek | Belföld
Magyar Péter: marad az üzemanyagoknál a védett ár az új kormány megalakulása után is
A védett árat mind a gázolaj, mind a benzin esetén fenntartjuk az új kormány megalakulása után is, és ez a magyar költségvetésre nem fog plusz terhet róni
