Városlista
2025. augusztus 6, szerda - Berta

Hírek

2017. Március 25. 15:14, szombat | Belföld
Forrás: mti

Aligátorbőrből készült óraszíjakat foglalt le a NAV

Aligátorbőrből készült óraszíjakat foglalt le a NAV

Aligátorbőrből készült óraszíjakat foglalt le a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

A NAV szombati, az MTI-hez eljuttatott közleményében azt írták, hogy a csomag, amely 227 óraszíjat - és tizenkét óraalkatrészt - tartalmazott, Svájcból érkezett a ferihegyi repülőtérre.

A küldemény vizsgálata során felmerült a gyanú, hogy az óraszíjak védett állat részét tartalmazhatják, amelyeknek az Európai Unióba behozatalához CITES engedélyek bemutatása szükséges, de a küldeményhez nem csatoltak ilyen papírokat.

A termékek azonosítása érdekében a pénzügyőrök megkeresték a Földművelésügyi Minisztériumot és a Magyar Természettudományi Múzeumot, amelyek szakértői véleményükben megállapították, hogy a küldeményben talált termékek közül 186 óraszíj a védett mississippi aligátor bőréből készült.

Az óraszíjakat a NAV lefoglalta, és természetkárosítás bűntettének gyanúja miatt feljelentést tett a rendőrségen.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 06. 07:36, szerda | Belföld

Meteorológusok szerint az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július

Az átlagosnál melegebb és kissé szárazabb volt a július - közölte a HungaroMet Zrt. a honlapján.

2025. Augusztus 05. 07:43, kedd | Belföld

Tavaly megduplázódott a hulladékudvarokban leadott újrahasznosítható hulladék

Egyre többen használják a hulladékudvarokat, tavaly több mint dupla annyi újrahasznosítható hulladékot adtak le az emberek, mint egy évvel korábban -