Hírek
2012. Július 05. 18:06, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A pécsi MSZP rendkívüli vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi a Zsolnay Porcelánmanufaktúra ügyében

Rendkívüli vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi az MSZP Pécsi Szervezete a Zsolnay Porcelánmanufaktúra ügyében – jelezte a párt helyi szervezete sajtóközleményben csütörtökön.
A szervezet szerint a kisebbségi tulajdonos „Manufaktúra - Befektető Kft. függetlenül tulajdonosa változásától több mint kettő és fél éve potom pénzért használja a Zsolnay-gyárat, és közben nem teljesítette fizetési kötelezettségét” – áll a közleményben. Ez a párt szerint felveti a közreműködők büntetőjogi felelősségét. Az MSZP ezért rendkívüli vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi, és felszólítja a többségi tulajdonos Pécs Holdingot, hogy azonnal tegye meg a szükséges lépéseket annak érdekében, hogy „ami a Zsolnayé volt, az maradjon is az ő birtokában”. A Közgép csütörtökön arról tájékoztatott, hogy jelképesen egy forintért kínálja visszavásárlásra Pécsnek a Zsolnay kisebbségi részvénycsomagját, mert úgy látja: ellehetetlenült a nagy múltú cég üzleti stratégiájának megvalósítása. Jelezte ugyanakkor, hogy nem kéri vissza a várostól azt a 400 millió forintot, amelyet saját forrásaiból a gyár megmentésére fordított. A pécsi polgármesteri kabinetiroda a nap folyamán közleményben jelezte: Pécs elfogadja a Közgép Zrt. ajánlatát és egy forintért visszavásárolja a Zsolnay Porcelánmanufaktúra Zrt. kisebbségi részvénycsomagját. Páva Zsolt polgármester (Fidesz) szintén közleményt adott ki, amelyben aláhúzta: „Pécs megőrzi a Zsolnay Porcelánmanufaktúra felhalmozott értékeit”. A Közgép 2011 májusában, a Manufaktúra-Befektető Kft. megvásárlásával jutott hozzá közvetve a Zsolnay 49 százalékos tulajdonrészéhez, amellyel elsődleges szándéka a porcelángyár egyedülálló örökségének megmentése, a magyar értékek, munkahelyek megőrzése volt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 10. 08:12, vasárnap | Belföld
Országos tűzgyújtási tilalom lépett életbe
A jelentős nappali felmelegedés és a csapadékhiány miatt vasárnap ismét országos tűzgyújtási tilalom lép életbe - közölte a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) szombaton a honlapján.
2025. Augusztus 10. 08:11, vasárnap | Belföld
Újra működik az EESZT
Energiaügyi Minisztérium: ismét zavartalanul működnek az elektronikus közigazgatási felületek.
2025. Augusztus 10. 08:09, vasárnap | Belföld
Megélénkülőben az ingatlanpiac
Országosan óriási élénkülés tapasztalható az ingatlankeresésekben, a vidéki ingatlanok iránti érdeklődés megközelíti, sok esetben meghaladja a Budapestre és az agglomerációjára vonatkozót
2025. Augusztus 09. 10:36, szombat | Belföld
Hőség - ÉKM: időszakosan felfüggesztik a kamionstopot a hétvégén
A hőség miatt időszakosan feloldják a nehéz tehergépjárművek forgalomkorlátozását szombaton, illetve vasárnap - közölte az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pénteken az MTI-vel.