Hírek
2013. December 22. 05:05, vasárnap |
Helyi
Forrás: MTI
A NATO és Afganisztán tárgyalásokat kezdett az új nemzetközi misszióhoz tartozó katonák jogállásáról
A NATO és Afganisztán tárgyalásokat kezdett arról, mi legyen a jogállása azoknak a katonáknak, akiket a 2014 végén Afganisztánból kivonuló nemzetközi haderő helyett, új küldetés jegyében vezényelnek majd ki.
A fejleményről Anders Fogh Rasmussen NATO-főtitkár Twitter-üzenetben adott hírt, és egyben üdvözölte a tárgyaláskezdés tényét. Az atlanti szövetség első számú polgári tisztségviselője közölte azt is, hogy a NATO-Afganisztán megállapodást csak azután fogják aláírni, hogy sikerül tető alá hozni a hasonló tartalmú amerikai-afganisztáni megállapodást. Az ISAF 2014 végéig fokozatosan, körzetenként adja át a kiképzett és felszerelt afgán kormányerőknek az ország biztonságának megőrzéséért vállalt felelősséget.
A NATO-zsargonban SOFA-ként (Status of Forces Agreement) emlegetett megállapodás a NATO célkitűzése szerint úgy szabályozza majd az új misszió keretében Afganisztánba küldendő nemzetközi erők jogállását, hogy az ahhoz tartozó katonák nem kerülnek az iszlám jogszolgáltatás hatálya alá. A komoly katonai erőt jelentő, százezres létszámnagyságrendű ISAF után a 2015-től induló új misszió mintegy 8-12 ezer főt számlál majd.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
2025. December 07. 10:06, vasárnap | Életmód
Agroinform.hu: a fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel
December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
