Hírek
2013. Június 25. 05:23, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
A mezőszemerei művésztelep alkotóinak kiállítása Budapesten
Először állítanak ki Budapesten a 12. mezőszemerei Nyílt Tér Vizuális Művészeti Alkotótelep résztvevői szerdától a Godot Galériában.
Bukta Imre Munkácsy-díjas festőművész elmondta, hogy Kónya Réka performerrel már 13 éve szervezi a művésztelepet falujában, a Heves megyei Mezőszemerén.
A Godot Galériában a tavaly a telepen dolgozó kilenc művész állítja ki alkotásait. A kiállító művészek között van Bukta Imre, Erdei Krisztina, Fátyol Viola, Király Gábor, Margit Szabolcs, Mátrai Erik, Nagy István, Pajor Kristóf és Szirtes János.
A művésztelep a kéthetes időszak alatt 10-12 művésznek tud szállást és étkezést nyújtani. A Mezőszemerei Civil Egyesület a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával működteti a művésztelepet - ismertette Bukta Imre.
Arról is beszélt, hogy sokműfajú művésztelepről van szó, dolgoznak ott festők, szobrászok, intermédiával foglalkozók és fotósok is. Mivel Mezőszemerén nincs turizmus, a falu éli a hétköznapi életét, így a művészek kizárólag a motívumokra koncentrálhatnak - magyarázta.

Bukta Imre az alkotókat művészeti teljesítményük alapján választja ki és hívja meg a telepre. Az idén már 13. alkalommal rendezik meg a művésztelepet Mezőszemerén augusztus második felében, mert a faluban akkor zajlik a betakarítás, ami érdekes lehet a művészeknek. A bemutatkozás egymásnak és az érdeklődőknek úgy történik, hogy a ház melletti csűrben a művészek vetített képes előadást tartanak magukról és munkásságukról.
A mezőszemerei művésztelep eddigi beszámoló tárlatait Egerben, a Kis zsinagógában tartották. A mostani kiállítás a Godot Galériában július 5-éig tart nyitva - tette hozzá Bukta Imre.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 09. 10:26, kedd | Helyi
Csajok Miniben…, de nem úgy!
Beszélgetés Buza Zsuzsa rallyversenyzővel az 59. Mecsek Rally előtt.
2026. Május 28. 08:00, csütörtök | Helyi
Vitézy Dávid: újra elérhető az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer
Újra elérhető szerdától az Elektronikus Mozdonyszolgálati Információ Gyűjtőrendszer (EMIG) - közölte a közlekedési és beruházási miniszter szerdán a Facebook-oldalán.
2026. Május 24. 12:00, vasárnap | Helyi
Labdarúgó NB I - Robbie Keane távozik a Ferencvárostól
Távozik posztjáról Robbie Keane, a labdarúgó Fizz Ligában ezüstérmes Ferencváros vezetőedzője - adta hírül szombat délután a zöld-fehér klub a honlapján megjelent közleményben.
2026. Május 22. 11:00, péntek | Helyi
Varga Mihály: eredményesen működött az MNB az utóbbi több mint egy évben
Eredményesen működött az utóbbi több mint egy évben az alapfeladatai ellátására összpontosító Magyar Nemzeti Bank (MNB) - mondta Varga Mihály jegybankelnök a Kell még mondanom valamit, Ildikó? podcast csütörtöki adásában.
