Hírek
2013. Október 17. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A Kiss és a Nirvana is bekerülhet a Rock and Roll Hírességek Csarnokába
A Kiss, a Nirvana és a Deep Purple is bekerülhet a Rock and Roll Hírességek Csarnokába, az intézmény szerdán tette közzé tizenhat idei jelöltjét.
A többedszerre jelölt, hard rockot játszó amerikai Kiss zenekar az 1970-es években volt igazán népszerű, a banda rajongótáborát elsősorban meghökkentő pirotechnikai showelemekkel tarkított színpadi produkcióinak köszönhette.
A Nirvana most először került be a jelölhető zenekarok közé, haelső nekifutásra beválasztanák a rock hírességei közé, az áprilisi avatási ünnepség pontosan egybeesne az énekes, Kurt Cubain halálának huszadik évfordulójával.
A jelöltek listáján szerepel még többek között a Hall & Oates duó; a folk és country zenét poposító Linda Ronstadt; a progresszív rock egyik úttörőjeként ismert Yes, Cat Stevens s LL Cool J, a hírességek csarnokába korábban bekerült Genesis tagjaként és szólóban is sikeres Peter Gabriel, valamint a heavy metal előfutárának tartott Deep Purple is.
Az Ohio állambeli Clevelandben található csarnokba minden évben a könnyűzene történetének azon jelentős alakjait jelölik, akiknek az adott évhez képest legalább 25 éve jelent meg az első albuma. Az idei a második esztendő, hogy nemcsak a zeneipar képviselői, hanem az internetes szavazatokkal a rajongók is beleszólhatnak az eredmények alakulásába, a végső döntést azonban a szakmai zsűri hozza majd meg.
A szavazatokat a múzeum oldalán - www.rockhall.com - december 10-ig lehet leadni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 15:00, kedd | Belföld
Alekszej Lihacsov: a Roszatom minden Paks II-re vonatkozó kérdésre választ tud adni Budapestnek
A Roszatom minden, a Paks II projektet illető kérdésre választ tud adni az új magyar vezetésnek - jelentette Alekszej Lihacsov, az orosz állami atomenergetikai vállalatvezetője újságíróknak hétfőn Moszkvában.
2026. Május 12. 14:00, kedd | Belföld
Kapitány István: Magyarország nem válik le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés
Magyarország nem válik le az orosz energiáról, hanem diverzifikálja a beszerzési forrásait, és megmarad a rezsicsökkentés a lakosságnak -
2026. Május 12. 10:00, kedd | Belföld
Azbesztszennyezés - Megkezdődött az azbeszttel szennyeződött utcák bitumenes zárása Szombathely oladi városrészében
Megkezdődött Szombathelyen, az Oladi-platón az azbeszttel szennyezett utcák bitumenes zárása, egyelőre a Síp utca, a Gyömbér utca és a Sáfrány utca közötti szakaszon - közölte a város polgármestere a Facebook-oldalán hétfőn.
