Hírek
2020. Május 18. 13:04, hétfő |
Életmód
Forrás: mti
A járvány idején felértékelődött a család szerepe
A járvány idején felértékelődött a család szerepe a Kopp Mária Intézet a Népesedésért és a Családokért (KINCS) legújabb, reprezentatív felmérése szerint - mondta az intézet stratégiai elnökhelyettese hétfőn az M1-en.
Molnár Balázs hozzátette: nagyon pozitív eredményeket kaptak arra vonatkozóan, hogy a családok hogyan reagáltak a járványhelyzetre.
Sokan mondták, hogy több időt tudnak tölteni a családjaikkal - mondta, megjegyezve, hogy a megkérdezettek 24 százaléka arról számolt be, hogy jobbak lettek a családi kapcsolatai, míg 71 százaléka mondta azt, hogy azok nem változtak. A megkérdezettek mindössze négy százaléka nyilatkozott úgy, hogy problémák merültek fel családjában a járványhelyzet miatt - fűzte hozzá.
Különösen örvendetes, hogy a családok nagyon komolyan vették a veszélyhelyzetet, 95 százalékuk közölte azt, hogy ismeri a járványügyi intézkedéseket és be is tartják azokat - hangsúlyozta Molnár Balázs.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 03. 12:00, péntek | Életmód
Vitézy Dávid: elindult a GYSEV 11 darabos új InterCity-motorvonat flottájának gyártása
Elindult a GYSEV 11 darabos, új InterCity-motorvonat flottájának gyártása, a járművek várhatóan 2028 nyarára állnak forgalomba - jelentette be Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán csütörtökön.
2026. Július 01. 17:00, szerda | Életmód
Vasas Gábor: a Balatonra egyszerre nehezedik a parti beépítés, a nádasok pusztulása, a vegyszerek és a klímaváltozás hatása
2026. Július 01. 14:00, szerda | Életmód
Hőség - Itassuk a madarakat a kánikulában!
A madarak itatásának fontosságára hívta fel a figyelmet a kánikulában a Duna-Dráva Nemzeti Park (DDNP) az MTI-hez kedden eljuttatott hírlevelében.
