Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2011. Július 02. 07:13, szombat | Külföld
Forrás: OrientPress

A demokráciáért tüntettek Hongkongban

A demokráciáért tüntettek Hongkongban

Több tízezren vettek részt a „demokrácia menetén” Hongkongban. A tüntetés apropója, hogy a területet pontosan 14 évvel ezelőtt csatolták vissza a Kínai Népköztársasághoz autonóm területként.

A már-már hagyományos megmozdulásra idén több mint százezer embert vártak. A volt brit gyarmat lakosai szerint a legnagyobb probléma, hogy a helyi kormány nem tudja megakadályozni a helyi ingatlanárak folyamatos növekedését.

A helyzet olyannyira súlyos, hogy az árak meghaladták az ázsiai gazdasági válság előtti (1997-es) rekordszintet is. A Demokrata Párt egyik képviselője, Albert Ho kijelentette: „A kormánynak nem sikerült megoldania a kérdést, és az emberek dühösek amiatt, ahogy a kormány az ügyeket kezeli.”.

Michael DeGolyer, a Hong Kong Transition nevű kutatóintézet igazgatója szerint az elégedetlenség mértéke közelít a nyolc évvel ezelőttihez, amikor majd’ félmillióan tüntettek az akkori kormányzó, Tung Csi-hua népszerűtlen politikája ellen.

A tüntetést még pikánsabbá teszi, hogy a kínai Kommunista Párt ezen a napon ünnepli megalakításának kilencvenedik évfordulóját - írja az fn.hu.

OrientPress Hírügynökség
Kép: hu.wikipedia.org
 

Címkék: hong kong

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld

Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt

Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.

2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld

Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást

Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.