Városlista
2025. június 18, szerda - Levente

Hírek

2017. Január 04. 07:45, szerda | Belföld
Forrás: mti

3,5 tonna felett fizetni kell a székesfehérvári elkerülő új szakaszán

3,5 tonna felett fizetni kell a székesfehérvári elkerülő új szakaszán

Díjkötelessé vált januártól a 3,5 tonna feletti össztömegű járművek számára a 7-es és 8-as főutakat összekötő székesfehérvári új elkerülő út, de a 3,5 tonnás össztömeg alatt továbbra is ingyenes a szakasz használata

- közölte a székesfehérvári Önkormányzati Kommunikációs Központ kedden az MTI-vel.
A Közlemény szerint a 7-es és 8-as főutakat összekötő új elkerülő, valamint a 801-es út 1,8 kilométernyi szakasza a 2013 nyarán bevezetett magyarországi e-útdíj, a megtett úttal arányos elektronikus útdíjszedési rendszer részeként vált fizetőssé a 3,5 tonna feletti össztömegű járművek számára.

A motorkerékpárok, személygépkocsik és pótkocsijaik, valamint a legfeljebb 3,5 tonna össztömegű tehergépjárművek, lakóautók és autóbuszok a használati díjas e-matricás rendszerbe tartoznak, ezért ezeket nem érinti a változás, továbbra is ingyenesen használhatják az elkerülőt - közölték.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 18. 07:14, szerda | Belföld

Parajd - Az SZTE mérései szerint határérték alatti volt a Maros és a Tisza sókoncentrációja a hétvégén

A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) szakembereinek mérései szerint a hazai határérték alatti volt a víz sókoncentrációja a Maros magyarországi és a Tisza szegedi szakaszán a hétvégén

2025. Június 18. 07:10, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs műveletére került sor

Az elmúlt évek egyik legjelentősebb evakuációs művelete került biztonságos szakaszba, a kormány 87 magyar és egy amerikai állampolgárt szállított haza a Közel-Keletről

2025. Június 18. 07:05, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a tét Magyarország energiaellátása

Tegnap elindult egy fontos csata Brüsszelben. A tét Magyarország energiaellátása - írta Orbán Viktor miniszterelnök keddi Facebook-bejegyzésében.

2025. Június 17. 07:21, kedd | Belföld

Orbán Viktor: ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk

Ma is bátorság kell ahhoz, hogy szabadok maradhassunk - jelentette ki a miniszterelnök hétfőn, az ötvenhatos vértanúk emléknapján.